Adwokat Szymon Matusiak ze Szczecina lubi sobie pożartować ….

Otrzymaliśmy od naszych czytelników, sygnał o adwokacie „żartownisiu” ze Szczecina. Informacja była tak szokująca, iż na pierwszy rzut oka wydawała się niewiarygodna. Jednak po szybkim sprawdzeniu profili FB mecenasa Szymona Matusika ze Szczecina byliśmy bardzo zaskoczeni i zniesmaczeni. Właściwie bez komentarza przedstawiamy „żarty” adwokata Matusiaka, prezentowane na oficjalnym i publicznym profilu. Ocenicie je Państwo sami. Ale bez wątpienia nie tylko są to niesmaczne „żarty” są wręcz chamskie. Zaraz po powiadomieniu rzecznika prasowego ORA w Szczecinie profil został zablokowany. Jednak przez wiele miesięcy publiczność mogła podziwiać poczucie humoru adwokata Szymona Matusiaka.

matusiak_fb_00 matusiak_fb_01 matusiak_fb_02 matusiak_fb_03 matusiak_fb_04 matusiak_fb_05

Pomimo wielokrotnych prób nie udało się nam uzyskać komentarza adwokata Szymona Matusiaka ze Szczecina.
Czekamy natomiast na stanowisko rzecznika prasowego ORA w Szczecinie.

AKTUALIZACJA: 20-04-2015
Otrzymaliśmy informację od rzecznika prasowego ORA w Szczecinie, iż sprawa została skierowana do rzecznika odpowiedzialności dyscyplinarnej ORA w Szczecinie. O sprawie będziemy informować. Docierają do nas kolejne sygnały, dotyczące niezgodnie z prawem działania adwokata Szymona Matusiaka.

LC

6 myśli w temacie “Adwokat Szymon Matusiak ze Szczecina lubi sobie pożartować ….

 1. Zarzuty dla adwokata Krzysztofa G. z Kołobrzegu: naruszenie Ustawy z dnia 26 maja 1982 r. Prawo o adwokaturze: art. 5 – ślubowania adwokackiego, art. 25 ust. 3, art. 80 w związku z § 1. 2, §1. 3, § 2, § 4, § 6, § 7, § 8, § 11, § 14, § 23, § 23b. 5, § 35, § 43, § 49, § 50.1 i § 51 Zbioru Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu uchwalonego przez NRA dnia 10 października 1998 r., naruszenie art. 354 § 1 i 355 § 2 k.c. – wzorca należytej staranności zawodowej, naruszenie art. 89 § 1 i art. 91 k.p.c., naruszenie art. 233 § 1 i 296 k.k., wyrządzenie znacznej szkody majątkowej oraz ukrywanie dochodu.
  Zarzuty dla Zastępcy RD ORA w Szczecinie: naruszenie Regulaminu RD: § 3, § 9, § 11.1, § 20, § 12.1, naruszenie Kodeksu etyki adwokackiej – § 5, naruszenie Prawa o adwokaturze – art. 95l. 1, naruszenie art. 170 § 3. k.p.k., manipulacja protokołem z zeznań pokrzywdzonych (konfrontacja oficjalnego nagrania audio z zapisem papierowym).
  O przekazanie skargi na adwokata z ORA w Koszalinie, która uznała skargę za bezzasadną (skarżony adwokat był też zastępcą RD i wg tej ORA nie dopuścił się żadnych zaniedbań – decyzja oparta na wyjaśnieniach adwokata) do innej terytorialnie ORA stoczyliśmy roczną batalię z NRA.
  Postępowanie wyjaśniające po dwóch latach zostało umorzone.
  Finał odwołania od umorzenia postępowania wniesiony do SD w Szczecinie: Reasumując stwierdza się, że po wnikliwej analizie akt sprawy oraz akt sądowych, stosując przywołaną powyżej zasadę, nakazując tłumaczyć wątpliwości na korzyść oskarżonego sąd dyscyplinarny orzekł jak w sentencji – zaskarżone postanowienie utrzymać w mocy. Adwokat jest niewinny.
  Co na to wszystko NRA, ano nic.
  Pełny tekst odwołania na stronie barwy bezprawia.

 2. Adwokat hehe z niego to adwokat jak jego suchary.
  Sprawy też prowadzi na swoim poziomie. Ulubiony tekst pana Sz. To ” nie wiem „

 3. Temu pa. M…….. Szymona…….to najlepiej wychodzą imprezki ha ha ha ha nic dodać nic ująć.. ha…….m nić więcej…..Sprawy prowadzi??????jak D..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *