Wałbrzych: Pobieranie opłat na parkingach przy ul. Kasztanowej, ul. Kilińskiego, ul. Rycerskiej, аl. Wyzwolenia oraz opłat za wynajem placu na parkingu przy ul. Rycerskiej – nielegalne!

Pobieranie opłat na parkingach przy ul. Kasztanowej, ul. Kilińskiego, ul. Rycerskiej, аl. Wyzwolenia oraz opłat za wynajem placu na parkingu przy ul. Rycerskiej w Wałbrzychu – nielegalne!

Tak 21 sierpnia 2018 r. orzekł WSA we Wrocławiu w sprawie o sygnaturze III SA/Wr 226/18 a dokładnie sąd stwierdził nieważność zarządzenia Prezydenta Miasta Wałbrzycha z dnia 30 kwietnia 2014 roku – zarządzenie numer 398/2014.

Okazuje się, iż Miasto Wałbrzych „ustanowiło” opłaty za parkowanie pojazdów na w/w ulicach pomimo , iż nie są to drogi publiczne. Miasto kazało sobie płacić dość wysokie stawki odpowiednio 2 zł i 15 zł za godzinę. Jednak skandalem był „opłata dodatkowa” 250,00 zł w przypadku nie uiszczenia opłaty.

Okazuje się, iż osób ukaranych „opłatą dodatkową” było bardzo dużo ale nikt nie zaprotestował … do momentu kiedy Miasto Wałbrzych zaczęło dochodzić swoich należności w sądzie.

Wtedy właściciel aut które parkowały na spornym terenie zdecydował się zaskarżyć do WSA we Wrocławiu podstawę prawną -zarządzenie- które pozwalało na pobieranie opłat.

Wyrok sądu jaki zapadł 21 sierpnia 2018 roku jest jednoznaczny, zarządzenie Prezydenta Miasta Wałbrzych jest NIEWAŻNE! Oznacza to, iż an tej podstawie nie tylko parkujący auta mogą domagać się zwrotu „opłat dodatkowych” w wysokości 250 zł ale mogą domagać się także zwrotu opłat za parkowanie.

O ile możemy zrozumieć, iż Prezydent Miasta Wałbrzych może się nie znać na prawie i podpisać nieważne zarządzenie o tyle pytamy się dlaczego do tego dopuściły Pani radca prawny Jolanta Szewczyk i Pani radca prawny Julitta Hekiert?

Zaskarżone zarządzenie obowiązywała w okresie od 1 czerwca 2014 do 30 kwietnia 2015 roku. Wyrok nie jest prawomocny.

Kolejne zarządzenia dotyczące opłat parkingowych w Wałbrzychu także zostaną zaskarżone do WSA przez tę samą osobę.

LC

Wyrok za śmierć w ciemnościach

Głośna operacja w ciemnościach i wyrok po siedmiu latach, który uznaje winę szpitala i lekarza. To była trepanacja czaszki, gdy nagle zgasło światło. Nikt w szpitalu nie potrafił uruchomić dyżurnego agregatu. Lekarze wciąż pracowali, świecąc sobie telefonami komórkowymi. 74-letni pacjent zmarł. Siedem lat, tyle minęło już od operacji mężczyzny i tyle jego żona czekała na wyrok, cały czas pamiętając dzień operacji męża. – Przyszła pani anestezjolog i doktor Winkler i mówią: wie pani co, nie ma wyjścia, musimy robić trepanację czaszki. No zgadzam się, bo co? – wspomina Maria Zuba, żona zmarłego pacjenta.

Sąd skazał na osiem miesięcy w zawieszeniu na dwa lata neurochirurga szpitala w Wałbrzychu, gdyż ten odesłał pacjenta z ciężkim urazem głowy do Dzierżoniowa. Wyrok usłyszał też były dyrektor szpitala w Dzierżoniowie. Został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Tam podczas operacji zgasło światło, a agregat prądu nie zadziałał. Lekarze w ciemnościach walczyli o życie pacjenta. Oświetlali pacjenta latarkami z telefonów komórkowych. Światła nie było przez kilkanaście minut. Minut, które dla operujących lekarzy były wiecznością.

–Tak jak w piwnicy, najciemniejszej piwnicy, taka ciemność była, że nie było nic widać – nawet jeden drugiego nie widział – mówił w 2006 r. dr Andrzej Winkler.

Przestarzały agregat nie zadziałał. Okazuje się, że mógł być uruchomiony tylko przez elektryka. Zanim karetka go przywiozła, prąd wprawdzie wrócił, ale stan pacjenta w tym czasie znacznie się pogorszył. Mężczyzna jeszcze tej samej nocy zmarł. – Z tego co wiem, to wzywano elektryka telefonicznie i on dopiero podejmował określone kroki – zapewnia Janusz Guzdek, starosta dzierżoniowski.

Inspekcja sanitarna tylko podczas odbioru sal sprawdza, czy znajdują się tam agregaty, ale nie kontrolują, czy działają.

Po tym wydarzeniu na salach szpitala w Dzierżoniowie zamontowano urządzenia podtrzymujące energię. Agregaty, które teraz tu są, włączają się automatycznie. –Szpital posiada niezależne zasilanie awaryjne UPS, poza tym posiada nowy agregat z funkcją samostartu na bieżąco serwisowany, pod które podpięte są wszystkie budynki szpitalne – zapewnia Dariusz Brzeziński ze Szpitala Powiatowego w Dzierżonowie.

Operacja w ciemnościach to koszmar dla każdego lekarza, komentuje neurochirurg Sebastian Dzierzęcki. –To jest totalne zaskoczenie i z perspektywy chirurga katastrofa, bo oświetlenie jest podstawowym elementem prowadzenia każdej operacji .

Warszawski Szpital Bielański ma kilka źródeł zasilania. – Zapas w obydwu agregatach prądotwórczych mamy na około 24 godziny – zapewnia Łukasz Milczarek ze Szpitala Bielańskiego w Warszawie.

Każdy z nich jest regularnie sprawdzany, ale nawet gdyby jakimś cudem zdarzyło się tak, że wszystkie na raz zawiodą, trzeba jakoś pracować – dodaje prof. Romuald Dębski. – Czy pani sobie wyobraża, że lekarz przerwie działania dlatego, że mu zgaśnie prąd. Nie może. Bo by przestał być lekarzem. Nawet za pomocą świeczki ma świecić, ale powinien robić – przekonuje prof. Romuald Dębski.

Wciąż pozostaje jednak pytanie, jak to się stało, że w jednej chwili zawiodły dwa źródła zasilania i dlaczego pacjent z ciężkim urazem głowy trafił ze szpitala specjalistycznego do szpitala powiatowego.

tvp.info

Proces w sprawie kupowania głosów niczego nie wyjaśnił

Sędzia, która nie wie, jak się głosuje w wyborach. Wyrok, który zapada bez zapoznania się z dowodami. Uzasadnienie wyroku, które powstaje w dziwnie krótkim czasie. To tylko niektóre okoliczności środowej rozprawy nad wyborami w Wałbrzychu, które nie dają mi spokoju. Powiem bez owijania w bawełnę: to był dziwny proces. Zamiast poważnej rozprawy nad zdegenerowaną demokracją, którą w Wałbrzychu handlowano za parę złotych, wino marki wino lub worek ziemniaków, wyszła farsa i pokaz niekompetencji.

Już na samym początku rozprawy sędzia Małgorzata Wurm-Klag wprawiła w osłupienie licznie przybyłych dziennikarzy, zabraniając rejestrowania jej przebiegu. Zażądała nie tylko wyłączenia kamer, lecz także wygoniła kamerzystów z sali. Pytana przez reportera TVP o powody utrudniania mu pracy, odparła, że nie musi się tłumaczyć. Oczywiście, że nie musi. To suwerenna decyzja sędziego. Ale w tym przypadku kompletnie niezrozumiała. Ranga i stawka wczorajszego procesu była tak wysoka, że należało go transmitować na żywo, a nie utrudniać pracę dziennikarzom. Bo co w nim, u licha, było do ukrywania?

Po procesie jego uczestnicy komentowali, że pani sędzia nie chciała, by ktoś utrwalał jej pracę, bo nie ogarniała materii, którą przyszło jej się zajmować. Ja też momentami odnosiłem wrażenie, że Małgorzata Wurm-Klag znalazła się w bajce, której nie rozumie. Bo czy normalnym jest, że wyznaczona do rozpatrywania protestu wyborczego sędzia sądu okręgowego z kilkunastoletnim doświadczeniem nie wie, czym różni się głosowanie w pierwszej i drugiej turze wyborów samorządowych? Że w pierwszej oddajemy głos na kilku kandydatów na różne szczeble samorządu, a w drugiej rozgrywka dotyczy już tylko dwóch kandydatów walczących o fotel prezydenta? A o takiej niewiedzy świadczyły jej pytania do Roberta S.

Sędzia od razu odrzuciła wnioski o przeprowadzenie dowodów mających stwierdzić, czy w Wałbrzychu głosy nie były fałszowane także po wrzuceniu ich do urn. Mirosław Lubiński chciał, by kartom do głosowania przyjrzał się biegły grafolog. By to specjalista rozstrzygnął, czy aby na pewno kartki, na których krzyżyki znajdowały się przy nazwiskach obydwu kandydatów, wypełniane były przez jedną i tę samą osobę. Sądu to nie interesowało.

Podobnie jak zestawienie, z którego wynika, że w Wałbrzych podczas drugiej tury wyborów zanotowano najwyższy w Polsce współczynnik nieważnych głosów. Nie przeszkodziło to sądowi w mocnym twierdzeniu, że nie ma żadnych podstaw, by uznać, że głosy fałszowano.

Podobnie rzecz miała się z przesłuchanymi świadkami. Dwóch z nich, pod przysięgą i rygorem trzech lat więzienia za składanie fałszywych zeznań, przyznało, że kupiło kilkaset głosów. Sędzia jakby w ogóle nie usłyszała ich zeznań. Uznała, że nawet jeśli głosami handlowano, to na „znikomą” skalę. Nie wzięła pod uwagę, że różnica między oboma kandydatami w drugiej turze wyniosła zaledwie 325 głosów. Ile głosów należałoby kupić, by przekonać sąd, że wybory zostały ustawione?

I na koniec sprawa, która najbardziej zbulwersowała zebraną na sali publiczność, choć powinna budzić podziw, bo był to popis sędziowskiej sprawności. Sędzia w ciągu półgodzinnej przerwy nie tylko podjęła decyzję o wyroku w skomplikowanej sprawie, lecz także napisała trzystronicowe uzasadnienie pełne wyliczeń, ile głosów było ważnych, ile nieważnych, na ilu postawiono krzyżyk przy obu nazwiskach, a na ilu zamiast krzyżyka było kółko lub inny symbol, zmieściła też wyliczenia, ilu osobom prokuratura postawiła zarzuty, ile z nich dotyczy pierwszej, a ile drugiej tury.

Jestem pełen podziwu dla pani sędzi Małgorzaty Wurm-Klag. W pierwszej części rozprawy wydawała się kompletnie niezorientowana w rozpatrywanej materii, a podczas krótkiej przerwy dokonała się w niej cudowna przemiana i zademonstrowała imponującą sprawność. Nie zmienia to jednak oceny, że po procesie w sprawie wyborczej korupcji w Wałbrzychu zamiast odpowiedzi na kilka fundamentalnych dla demokracji pytań, pojawiło się tych pytań znacznie więcej.

gazeta.pl

Od 10 lat czekają w więzieniu na ostateczny wyrok

Wrocławski sąd apelacyjny ma we wtorek wydać wyrok w sprawie zabójstwa wałbrzyskiego antykwariusza sprzed 11 lat. Bez względu na to, jaki będzie, sprawa jest bulwersująca, bo kwestia winy dwóch oskarżonych budzi wątpliwości, a siedzą w więzieniu od blisko 10 lat. Wątpliwości są skutkiem błędów i niedociągnięć popełnionych przez policję i prokuraturę podczas śledztwa oraz braku precyzji kolejnych składów sędziowskich, które zajmowały się sprawą w Świdnicy i Wrocławiu. Oskarżeni – Radosław K. i Patryk R. – od początku przekonują, że są niewinni.

68-letni Henryk Ś. został zamordowany 16 marca 2000 roku w swoim antykwariacie przy ul. Garbarskiej w Wałbrzychu. Dosięgło go sześć pocisków: pięć kawałków grubego drutu wystrzelonych z broni własnej roboty i kula z pistoletu kaliber 9 mm. Nie wiadomo, co zginęło ze sklepu, poza notatkami, od kogo kupił jaki przedmiot. Sprawcy nie zdjęli jednak złotego roleksa z ręki ofiary ani nie zabrali 1600 zł, które antykwariusz miał w kieszeni.

Policja błądziła po omacku kilka miesięcy. Nie ustaliła, do kogo należą odciski palców zabezpieczone w sklepie (po części dlatego, że źle pobrano materiał porównawczy, czyli odciski palców od osób, z którymi chciano porównać znalezione w sklepie). Nie znalazła butów, których ślady zostały na zapleczu antykwariatu, ani broni. Nie potwierdziła ani nie wykluczyła wątku, że zabity był paserem.

Śledztwo nabrało tempa po reportażu o zabójstwie w programie „997”. Na policję zgłosiła się kobieta twierdząca, że jej syn widział trzech mężczyzn wchodzących i po kilku minutach wybiegających z antykwariatu, gdy doszło do zbrodni. Kobieta i syn zostali świadkami anonimowymi. Syn, czyli „świadek anonimowy nr 1” zeznał, że w trzecim biegnącym rozpoznał chłopaka, którego znał z widzenia – „Piranię”, czyli Radosława K. Po kilku miesiącach policja ustaliła, że drugim był Patryk R., a „jedynka” rozpoznał go na zdjęciu w 80 procentach. Trzeciego sprawcy nie ustalono.

Obaj podejrzani zostali oskarżeni o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. 16 grudnia 2002 roku Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał ich na 25 lat więzienia. Nie ustalił motywu. Przyjął, że kierowała nimi chęć zysku lub żądza zemsty, bo nie lubili antykwariusza.

Wyrok utrzymał Sąd Apelacyjny we Wrocławiu. A w czerwcu 2004 roku Sąd Najwyższy odrzucił kasację Radosława K. Ale trzy lata później przywrócił termin złożenia kasacji Patrykowi R., a gdy ten ją złożył w sierpniu 2009 roku SN skasował wyrok sądu apelacyjnego z 2003 roku. Werdykt uzasadnił tym, że nie wszyscy sędziowie ze składu wydającego wyrok zapoznali się z utajnionymi zeznaniami świadków anonimowych.

Jednak po kolejnym procesie sąd apelacyjny w listopadzie 2009 roku zawyrokował tak jak za pierwszym razem. SN znów skasował wyrok, uznając rację obrońcy mecenasa Jerzego Świteńkiego, że wiarygodność świadka anonimowego nr 1 należy zweryfikować, poddając go badaniom psychologicznym. SN nakazał też sędziom wyjazd do Wałbrzycha i osobiste sprawdzenie, czy z miejsca, gdzie – jak twierdzi „jedynka” – stał, mógł widzieć to, o czym zeznał.

Wtorkowy werdykt zostanie wydany już na podstawie tych ustaleń.

Komentuje Katarzyna Lubiniecka: Sądy w niemocy, oskarżeni w celach

Nie wiem, czy oskarżeni są winni, czy nie, ale wiem, że poszlakowa sprawa dotycząca ludzkiego życia powinna być dopięta na ostatni guzik. Tymczasem obnażyła słabość organów ścigania i sądów: policjanci źle zdjęli odciski palców i nie sporządzili protokołu z pierwszego przesłuchania świadka anonimowego. A prokurator świadka przesłuchał dopiero trzy miesiące po ustaleniu go przez policję i nie sprawdził, czy w ogóle mógł on widzieć zdarzenie, które relacjonował. W efekcie sąd apelacyjny dopiero teraz robi rzeczy, które powinny zostać zrobione już 11 lat temu.

Gdy czyta się uzasadnienie pierwszego wyroku, nasuwają się kolejne wątpliwości. Sędzia pisze np. tak: „Oskarżeni nie okazali żalu z powodu czynu, a postawa Radosława K. przyjęta w toku procesu świadczyła, iż pozbawiony jest emocji, dobrze przystosowuje się do życia w warunkach izolacji. Również wymiar kary przyjął ze spokojem i bez emocji, odwrotnie Patryk R., który siedział ze spuszczoną głową i tak opuścił salę rozpraw. To zachowanie oskarżonych było dodatkowym potwierdzeniem, iż są oni sprawcami zabójstwa”.

O takim uzasadnieniu powinni dowiedzieć się wszyscy potencjalni przestępcy, którzy powinni wiedzieć, że o ich winie może przesądzić reakcja na wyrok.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

Wałbrzych Senator PO: będzie fikał, dostanie w ryj – SZOK!!!

Wałbrzyska afera omal nie spowodowała zerwania zawartej kilka dni temu koalicji PO-PSL-SLD w dolnośląskim sejmiku. Groził tym na dzisiejszej, pierwszej sesji Marek Dyduch z SLD (obrażany w rozmowie wałbrzyskich polityków; – Będzie fikał, to dostanie w ryj – mówi o Dyduchu Roman Ludwiczuk). Koalicja przetrwała, bo Dyduch… nie mógł dodzwonić się do szefa partii Grzegorza Napieralskiego, by skonsultować
z nim decyzję o ewentualnym zerwaniu porozumienia z PO.

Ujawnione w Wałbrzychu stenogramy pochodzą z rozmowy Romana Ludwiczuka, senatora PO, z Longinem Rosiakiem ze sztabu wyborczego Mirosława Lubińskiego (niezależnego kandydata na prezydenta Wałbrzycha, rywalizującego w drugiej turze z kandydatem PO Piotrem Kruczkowskim).

Ludwiczuk nie miał pojęcia, że Rosiak przyszedł do niego z magnetofonem i nagrał rozmowę. Ze stenogramu może wynikać, że senator PO próbował korupcyjną ofertą przeciągnąć na swoją stronę jednego z najważniejszych współpracowników konkurenta Platformy w Wałbrzychu. Oferuje Rosiakowi atrakcyjną, zagraniczną wycieczkę i stanowisko wicestarosty. W zamian Rosiak miał w ostatnich dniach przed niedzielną drugą turą zrezygnować z udziału w kampanii Lubińskiego, choćby pod pretekstem choroby.

Rosiak ma w Wałbrzychu opinię osoby, która ma wielki talent w zjednywaniu poparcia wyborców. Co ciekawe, kilka dni temu w jednej z lokalnych gazet ukazał się materiał sztabu PO ostro atakujący Rosiaka i Lubińskiego.

UWAGA! Nagranie zawiera wulgaryzmy.

Oto stenogram rozmowy Romana Ludwiczuka z Longinem Rosiakiem

Uwaga! Treść wulgarna

Stenogram rozmowy
Longin Rosiak: Dzień dobry Panie Senatorze.
Roman Ludwiczuk, senator RP: Cześć.
Kawkę, herbatkę ?
A Ty co pijesz?
Kawę bo ledwo dziś żyję.
Opijałeś koalicję ?
Przestań.
Panie Senatorze czego mogę oczekiwać ?

Nie, no kawa koleżeńska. Powiedz mi co i jak? Po co mówisz jakieś rzeczy, ze ja Cię…
No do Egiptu?
Nie do Egiptu gdzie indziej powiedziałem, powiedziałeś, ze chciałem cię wysłać z Alą..
Do Egiptu na tydzień.
Nie do Egiptu, zaraz Ci powiem…
Powiedz mi tak jedną rzecz między nami. Chećko – Zamek Książ tak?
Ja nic nie wiem na ten temat… no co ty?
Heretyk – wodociągi…
Nie ma takiej opcji .
Tomczak MZB.
Z Tomczakiem to nie powiem nie. Ale nie na prezesurę, no. Jeśli chodzi o Chećke i Heretyka.
Myśmy wcześniej z nimi rozmawialiśmy i Mirek (Lubiński – przyp. red.) nic im nie obiecywał. Bo nie jest w stanie tego obiecać.
Z góry przykaz, Napieralski przycisnął.
Ale powiem Ci szczerze, nie wiem, czy to dobry ruch z waszej strony.
Ale ja wiem, ja też kurwa nie wiem, czy dobrze zrobiliśmy. Ale kurwa czekaliśmy do niedzieli na PiS pierdolony, a pierdolona Zalewska się z Tobą układała, tak? Za te jedną prezydenturę? Tak jak to zmawiamy, no i chuj! To dokładnie wiemy Mirek (przypuszczalnie Bartolik) w panice pyta: kurwa co teraz kurwa? Czekaliśmy na Was (PiS) mieliście zarząd w sobotę, my byśmy w życiu z nimi nie poszli (SLD), dwóch od Ciebie czekało w kolejce w powiecie kurwa nie. Albo udawali, ze czekają.
Udawali.
Przeszedł by, dostałby kurwa dobrą propozycję. Na 100%
Wszyscy czekają do niedzieli.
Ale to kurwa ruch jest przed, no.
No dobra, ale to tylko mnie na kawę zaprosiłeś.
No tak z Tobą pogadać co dalej. Co dalej kurwa. Angażujesz się w To, nie angażujesz?
Kolegami będziemy, nie ?
Nie, no… Bez względu na to jakie będą wybory. Nie można się kurwa po prostu zabijać. Ja to Piotrkowi (przypuszczalnie Kruczkowskiemu) tłumaczyłem. To, co mi powiedziałeś w sobotę, Cóż ta Ala wielkiego chciała, że chciała być kierownikiem ADM-u, (4 lata temu)
A co nie wiedział o tym?
Nie wiedział o tym. Trzeba było przyjść do mnie i o tym gadać. A ten chuj (przypuszczalnie Kruczkowski) co pierwsze zrobił, ja mu to powiedziałem przy księdzu, co zrobisz szóstego? Zapakujesz się i pojedziesz odpoczywać, bo się najebałeś, tylko ja już ledwo łażę kurwa na rękach, a Ty (przypuszczalnie Kruczkowski) się najebałeś, a potem za trzy dni powiesz, że chuj, Ty (przypuszczalnie Kruczkowski) wygrałeś wybory i pierdolisz nas. Tak będzie przecież wiesz jaki on (przypuszczalnie Kruczkowski) jest. Ja myślę, wiesz, może go życie nauczyło, bo to wiesz dla niego powinno być. To już jest, jego ostatnia kadencja. To już nie będzie zgody, żeby on startował, jeżeli to uratujemy, tak, ja w to wierzę, że to uratujemy, no wiesz. Facet po ośmiu latach, fakt, że nie miał komfortowej sytuacji, bo go Wild chciał zajebać kurwa, tymi filmami, tymi innymi.
Dlaczego tak poszło tak między nami?
Ja kurwa nie wiem, mnie się pytasz kurwa, to kurwa Dutkiewicz zwariował i PiS ma pretensje? A co zrobił w Kłodzku kurwa, z kim się podpisał w Kłodzku ze mną? Wyjebali proszę ja Ciebie Platformę ze starostwa. Więc pytanie, ja delikatnie rozmawiam w sobotę, a Ty nie reagujesz na to. To co mam mówić. A co ty myślisz sobie, że ja umawiając się z Tobą, to Romek sobie wymyślił, że umówił się z Longinem? Ja powiedziałem, uważam, że z Longinem trzeba rozmawiać, ja wczoraj o ty powiedziałem na zebraniu. A to czy tamto. Pamiętajcie, że Longin Rosiak to jest ten, że dzięki któremu kurwa w 2002 roku przyszliśmy do ratusza i mamy prezydenta, pamiętajcie, że Longin Rosiak to jest ten, co Kruczkowski go powoływał na wiceprezydenta i Longin Rosiak to jest ten, co z przez drzwi pracowaliśmy wspólnie. To tak powiedziałem.
To tak szczerze, to po co te opluwanie? Tak między nami? Kto tak doradzał?
(skandaliczne materiały w gazecie DB2010 z dnia 29.11.2010r)
A no to kurwa kto to zaczął. Mnie się pytasz? Mnie się pytasz kurwa? Ja się zajmowałem z Kaśką (przypuszczalnie Mrzygłocką) i zajmujemy się kampanią. Ja wczoraj się pytam kurwa, to powiedzcie Marek i Wylandowski (Szef Biura Promocji Miasta), powiedzcie, jak to kurwa, jak co ten tydzień będzie?
Ale widziałeś to?
Co?
Tę gazetę widziałeś ? (DB2010 wydanie z dnia 29.11.2010r)
Którą?
Tą DB wkładkę.
A no to widziałem, a tę to się nie przyglądałem temu. Ja uważam, ze te gazety to już jest strata czasu, pieniędzy kurwa i już by nie wkurwiali ludzi nie. Nie wiem.
Wszyscy mówią, że pogoda nam sprzyja.
No tak. A przecież, to kurwa, a co ja wczoraj robiłem
Widziałeś wczoraj jak Wałbrzych zasypało?
Ale to cała Polska, tak wyglądała.
Ale wiesz?
Ale ja się z tobą zgadzam. Ale dziś już lepiej wygląda, nic nie robiłem kurwa, pół nocy dzwoniłem kurwa po tych wszystkich służbach, żeby zapierdalali całą noc bo, pogoda Wam sprzyja, bo to najgorzej, co mogło być. Przecież tak klęli wczoraj, kurwa na tym, że to jest niewiarygodne.
To Ty powinieneś być prezydentem. Człowieku tak miedzy nami.
Przestań kurwa. Jakie jest dzisiaj wyjście kurwa z tej sytuacji.
No, ale co jest konkretna propozycja?
No to wiesz tak sobie możemy rozmawiać.
PRZERWA
(rozmowa senatora Ludwiczuka z jakimś Emilem + rozmowa telefoniczna, że przyjeżdża marszałek Schetyna)

Schetyna przyjeżdża.
I co może powiedzieć Schetyna?
No niby co może powiedzieć? Co może kurwa Lonek? My jesteśmy dropsiami. Co może powiedzieć kurwa? Może powiedzieć głosujcie na Kruczkowskiego, bo to dobry kandydat na prezydenta i to wszystko, co więcej powie. A u nas to się w dupie powywracało z dziennikarzami, oni tam pierdolą, że druga osoba w państwie przyjeżdża. Him hy. Ile (dacie)? To puścimy (chichot) kurwa.
Na własnej skórze to odczuwam.
Nałożone słowa. Nie do odczytania

Po Dami bym się tego nie spodziewał. Tak między nami.
To co ona zrobiła kurwa (przypuszczalnie Wioletta Rybczyńska szefowa TV Dami), słyszałem od chuja pieniędzy od Wilda, ona wzięła pieniądze od Wilda, żeby zajebać Mirka (Lubińskiego), a Domagała kurwa, żeby zajebać kurwa Wilda, myśmy tak stali kurwa po boku. Teraz jak się wypierdolił projekt jej z Wildem, to jest duży problem.
No to ona była zawsze przez was karmiona.
No co ty to mnie się pytasz, no to kurwa ja tam nawet nie wiem. Idź i się spytaj naszego kolegi Piotra (przypuszczalnie Kruczkowskiego) czy ona była karmiona, czy nie. Jak była karmiona i tak napierdalała, te filmy tej pieprzonej kroniki, no Lonek kurwa, to kurwa to niewiarygodne.
Ja patrzyłem na to z boku. To było dla mnie szokiem, tak między nami.
Mówiłem, Ci kurwa w sobotę, a ty kurwa nic nie kumałeś.
Ale przecież Romek Ty jesteś politykiem i ja jestem politykiem. Dobrze wiesz, że za trzy miesiące możesz zmienić cały układ w starostwie.
Na co? Tak?
No co? Przecież mają ośmiu radnych, nie?
No to musimy PiS-a mieć.
No, ale będziemy mieli, chłopie.
Fika. To Kurwa.
Wiesz, kto jest radnym, nie ma PiS-u, tam są zwykłe ludki.
Ja uważam, że nie wiem. Żebyś w sobotę normalnie kurwa, jak z tobą rozmawiałem kurwa, miałem Ci to powiedzieć kawę na ławę, delikatnie Ci sugeruje kurwa. I widzisz zrobilibyśmy dil i do widzenia kurwa. Byśmy wyjebali w kosmos i trudno. Tylko, ze pewne rzeczy za daleko poszły tak. Ja teraz nie wiem, jak my wygramy prezydenturę, wszystko w moim przekonaniu przez Piotrka kurwa, to znaczy nie tak, że przez Piotrka tylko ratowanie prezydentury, nas zmusiło do tej sytuacji. Zapłacimy za to, ja wiem o tym.
Ty jesteś politykiem Romek i ja też jestem politykiem. Dobrze wiesz, że po SDL-owie pozyskałeś tylko głosy tych, którzy tam z tobą stali na konferencji. A reszty nie pozyskałeś.
Nie no ludzie od, Kaśka dzwoni, że całe jej osiedle, to jak podpisaliście umowę to zajebiście. Ja Ci mówię, że część księży, kurwa powiedziało, że chce z nami gadać, bo wskazało ludzi z SLD dogadaliśmy. Zbudowali Ci mit kurwa, mit, że idą za Tobą ludzie, kurwa z wyrokami, z chujami, z tymi, no co ja mam ci mówić.
Przecież wiesz, że to nieprawda bo moi ludzie są teraz w Platformie w tej chwili.
No ja wiem o tym. Ja powtarzam, że gdyby nie Rosiak to kurwa, byśmy połowę rady nie mieli.
A Marek Rosiak to co? Nawet rodzina.
Nie, ale wiesz. Mówią o Mrozie, że tam siedział kurwa, że coś tam.
Wszyscy maja czyste karty.
Ale ja, to wszystko wiem, bo jak było jakieś zastrzeżenie, Szklennika to momentalnie został ściągnięty z listy i chuj nie. Tu nie ma kurwa, nie mógłby startować, bo by go nie zarejestrował komisarz wyborczy kurwa.
No dokładnie.
A ten sędzia kurwa to zwariował kompletnie.
No tak dobra szczerze, czego teraz ode mnie oczekujesz co mogę zrobić na dzisiaj?
Mnie nie pytaj. Ja umówię Piotrka spotkam się, że z Longinem porozmawiam, nie wiem, jak kurwa wiesz, może błąd duży żeśmy wczoraj się spisali, może trzeba było poczekać.
Pytałeś mnie politycznie w sobotę.
Kiedy sesja.
Dokładnie.
Ja ci odpowiedziałem. To był inny stan rzeczy.
Przy tym stanie rzeczy, trzeba było czekać do poniedziałku, tak między nami.
Lonek ja mogę powiedzieć tak.
Ale tak gracie o wszystko? Gracie o wszystko?
Co znaczy?
O wszystko, o prezydenta? Kto ma prezydenta ma wszystko? Zgadza się ? Ja Ci powiem jedną rzecz, ja tych siedmiu mam.
Nie no to nie, bez targów, ja Ci powiem jak będzie (dzwoni telefon), jak wygra Mirek (Lubiński), jak znam życie to kurwa tu przyjdzie kurwa poprosić o większość w radzie, proszę ja Ciebie. Przyjdzie poprosić, poprosi SLD, poprosi Platformę, powie, że budujemy coś kurwa i zostawi Cię kurwa jak znam życie. Ja piszę taki scenariusz, jak wygra Mirek mam nadzieję, że znowu Cię nie oszukają kurwa, bo ja jestem żywym świadkiem tego, że napierdolisz się narobisz, zawsze ktoś Cię wydyma kurwa. Na finale jest jak na finale kurwa. Jesteś wojownikiem kurwa wiesz i ja to widzę, ja to widzę, nie chcę Cię podkręcać, ale ja to widzę.
Tylko czemu ciągle stoją.
Bo zjebał kurwa zjebał trzeba było przyjść do mnie, mogliśmy zacząć robić politykę, a On (przyp. Kruczkowski) się zamknął cztery lata, ja to mówię. Piotrek (przyp. Kruczkowski), a co kurwa Lonek.
On się do tego przyznał ?
On się nie przyznał, wiesz on teraz zgaszony, bo Ta zdeterminowana (przypuszczalnie Wioletta Kruczkowska) proszę ja Ciebie, żeby on (przypuszczalnie Kruczkowski) był dalej prezydentem. Dla nas projekt Platformy też jest ważnym elementem.
W powiecie?
Przecież sam wiesz, że jest tak.
Powiedziałeś jej to?
Nie, ja nie wierzę w to przede wszystkim, ale powiem, że jak się dowiem, to ją kurwa zajebię kurwa, pierwsza będzie z Wałbrzycha wypierdalała, jak kurwa narazi na imię Platformę, ja to pierdolę, sama jak chce niech się prostytuuje, ale Platformie nie pozwolę prostytuować (dzwonek) Najgorzej ja dzisiaj całą noc nie spałem. Mówię Roman kurwa (o sobie) w 2002 roku kurwa powiedzieliśmy im dziękuje, w 2010 mówię robimy wielkie projekty.
Ale widziałem po twojej minie, że czujesz się nie tak.
To nie jest tak kurwa, proszę ja Ciebie, ze byłem szczęśliwy.
No dobrze, no daj przykład trzy tygodnie powiedzmy wygrywa ten, to jesteśmy wtedy w starostwie? Przywrócisz jakoś rzecz? jakieś pary zrobisz?
Ilu potrzebujesz? Osiemnastu? Nie no, to wrócimy do rozmowy, wpierw zróbmy prezydenturę.
No dobra zaprosiłeś mnie tutaj, masz jakąś konkretną propozycję, taką wiesz?
Chcę Ci powiedzieć kurwa, że ja jestem twoim kumplem, że powiedziałem Piotrkowi (przypuszczalnie Kruczkowskiemu) chyba jak wygrasz prezydenturę nie przeszkadza, żeby Alka (przyp. Alicja Rosiak) była kierownikiem tam gdzie chciała, bo Ty tak powiedziałeś. Bo ona chciała w zarządzie. W czym? Normalnie w ADM-mie chciał być kierownikiem.
Ale nawet w zarządzie? To co nie zasługuje na to? Taka nie jest mądra?
Absolutnie, ja uważam, że okey. Ale w zarządzie to by było już kompletnie nieczytelne w tej chwili.
Ale za miesiąc za dwa za trzy?
Ale ja nie wiem kurwa, kwestia ogrania czerwonych.
Ale zależałoby wam, żeby mieć opozycję czy nie mieć? Tak między nami.
Będziemy rozmawiać. Ja uważam, że być może proszę ja Ciebie w takiej sytuacji, ze Oni po prostu przegną, ma na myśli czerwonych.
Marcel Chećko, prezes Zamku Książ. No człowieku?
Nie wchodzi w rachubę.
Co? Wiesz, że takie były rozmowy ?
Ale ja Ci mówię. Z wami?
Heretyk na miejsce Seneka w wodociągach. Nie wiedziałeś o tym?
Nie. Ja nie jestem fanem Jurka Tutaja, wiesz ale Chećko nie jest gość kurwa, który będzie się brał za takie projekty, przecież no. Natomiast Senyka nie pozwolę skrzywdzić bo to jest facet, kurwa oddany Platformie całym sercem. Od rana do nocy i całą noc. No i chuj, nie liczy się dziecko, nie liczy się żona kurwa, liczy się Platforma i wszystko. To cenny człowiek.
A ja gdzie w tym projekcie?
Musimy przeczekać, dwa trzy miesiące moim zdaniem. Kwestia jest teraz, wyłączenia się czy nie wyłączenia się kurwa. Ty przemyśl, czy możesz się wyłączyć, czy nie wyłączyć, bo to wzmacnia, ja nie chciałbym, żebyś ty się całkowicie wyłączył. Nie wiem jak jeżeli jest taka opcja, to ja mogę dzisiaj z Piotrkiem porozmawiać, z opcją do spotkania. I byśmy się spotkali, ale tylko w trójkę. I to jeszcze ewentualnie, nie wiem jak to dzisiaj on wygląda. Kurwa, że myśmy w sobotę nie dogadali. Nawet tego Mirka można było przytulić. Nawet tego Lubińskiego można było gdzieś przytulić.
Przecież ja ciągle siedmiu radnych cały czas mam.
Wiem o tym.
Wiesz co jest moim szczęściem, ze to weszło akurat siedem takich osób.
Jeden z drugim, jeden Nowak, drugi Nowak, zdrajca, ciemnota. Jeszcze wpierdolił się w te kurwa molestowania. Ludzie gadają na Białym Kamieniu, że coś na rzeczy było. Ale ludzie mówią, że zamykał się.
Chłopie i on na siebie nie zagłosował, dostał 850 głosów, tak. Przecież wiesz co się z nim działo?
Chlał cały tydzień, załamany. Mało razy go reanimowałem kurwa w domu u niego?
On nie jest taki jak Ty czy ja, on jest inny człowiek.
Marcin kurwa panie senatorze ratuj niech Pan ratuje tatę. Ściągałem lekarzy, a on kurwa zamykał się w domu i chciał się ciąć i samobójstwa popełniać kurwa.
Myślisz, że ja to co. Ja przejąłem twoją rolę.
Nie jako i kurwa głosu czy radnemu, tylko kurwa człowiekowi, a on potem kurwa to co zrobił, gdzieś odjechał kurwa. Kamery go zabiły i inne rzeczy go zabiły. I odjebało kurwa. Mógł spokojnie siedzieć być radnym. Jedynkę by miał na Białym Kamieniu, nic by nie stracił. Nie wiem co mu się stało? Róbmy tak, ja pogadam z Piotrkiem, wiesz bo to nie ode mnie. Ja w projekty.
Ja Ci wierzę, no wiesz Ty jesteś mistrzem, ale jest ktoś jeszcze, Ty nie startujesz na prezydenta.
No sam projektu jakiegoś poważnie nie można robić.
Czyli jak się umawiamy?
Ja rozmawiam z Piotrkiem proszę ja Ciebie, bo to wiesz, jeżeli mamy jakieś.
Dziś jest wtorek. Środa, czwartek?
To jest kwestia twojej osoby Longin. Kurwa o czym mamy gadać? No? Jak zrobisz stop to On (przypuszczalnie Lubiński) nie ma żadnych szans. Ty to wiesz i ja to wiem. Co by to miało nie znaczyć. kurwa
Ciszę się, że tak mnie cenisz.
No, co On (przypuszczalnie Lubiński) bez Ciebie by zrobił? Z całą siłą kurwa cztery lata temu wziął osiem tysięcy głosów, gdzie proszę ja Ciebie cały LiD kurwa, całe SLD zaniżało ranking. Ja liczyłem, że Gołębiewski weźmie te siedem tysięcy, że on kurwa takie uosobienie spokoju kurwa, innych rzeczy. Ja ci powiem, że byłem, wiesz.
Romek, będziemy mieli jego lata to będziemy wnuki bawić, tak między nami. rozumiesz?
Tak to wygląda.
Ale konkretnie, umawiamy się na konkretne spotkanie?
Mówię Ci jedną rzecz, o 10 jest konferencja, biorę Piotrka na bok, powiem, że możemy, jak on wyraża zgodę to, no to wiesz. To mu powiem spotkaj się z Longinem i dogaduj się.
Słuchaj, ale bez ciebie on (Kruczkowski) się nie spotka.
W perspektywie czasowej możemy, proszę ja Ciebie, żeby kurwa zrobić jakiś projekt proszę ja Ciebie. Wiesz pod tym gównem (koalicja z SLD) ja się podpisałem, Kaśka (przypuszczalnie Mrzygłocka), Gołębiewski, to nie możemy siebie w chuja robić, nie dzisiaj, być może przedwcześnie podpisałem. Być może w sobotę za mało konkretnie gadaliśmy. O Kruczkowskim niepotrzebnie, trzeba waliliśmy było o projekcie gadać. Byś w sobotę powiedział okey, jadę do Egiptu czy gdzieś, warunki, Ala idzie tam gdzie mówisz, Ty do starostwa i sprawa jest załatwiona kurwa. Tak by było kurwa i sprawa jest załatwiona, kurwa powiesz okey i skumasz nie.
Ale to nie było takich konkretów.
Ale to Ja Ci mam mówić i kurwa dzisiaj by nie było, przygarnęlibyśmy PiS zasrany kurwa i do widzenia.
Wiesz, że o 10 robią konferencje.
O 11:00. Ale o czym oni tam mogą, że popierają Mirka. A to mi nie przeszkadza. Kompromitacja ich, Widziałeś ich ulotek, to kompromitacja. Kompromitacja kurwa, widziałeś rady nadzorcze, spółki chłopie no, kompromitacja kurwa no. Wielka partia kurwa, dwóch zastępców, pełnomocnika do unijnych, rad nadzorczych, po jednym do zarządów do spółek, w których gmina posiada ponad 50% udziałów i napiszą jak się kurwa sprzedadzą i będą rządzić i proste no. I Durkalcową kurwa dawali do zarządu MZB kurwa kandydatkę. Durkalcową kurwa, cztery lata temu. Dlatego Piotrek widzę, kurwa zwariowaliście, Piotrek ma te ich kurwa wszystkie kwitki, my pokarzemy kwitki, kogo dawali. Jakich partnerów dawali. No w tym jest problem ludzi nie mają.
Na Bartolika psioczą strasznie.
No kto?
No PiSowcy.
Ta.
Dali Mirka (Bartolika), żeby negocjował, a tu nic nie wyszło.
Ona (przypuszczalnie Zalewska) go (przypuszczalnie Bartolika) oszukała. Dostała od was propozycje, nas oszukiwała, my nie mogliśmy czekać.
Zalewska?
No a kto kurwa? Ona chciała wtedy wykończyć Platformę i Ludwiczuka nie? , zawodnika, a ja chuj – Aniu, Kochanie cmok, cmok, cmok, tylko z Wami (z PiS-em) kurwa w piątek. Ona Romku kurwa. A ja w mieście mamy większość, kościół jest za nami w powiecie zbudujemy. Tak zbudujemy, będziemy mieć też większość.
A ja się cieszę z jednego tak między nami, nasze rozmowy są konstruktywne, cieszę się, że powoli dochodzimy do konkretów, że wiesz jest czas jest wtorek.
Kurwa zjebaliśmy tę rozmowę w sobotę. Tylko to kurwa za daleko poszło. Za daleko te kurwa oskarżenia. Te wiesz, te kurwa, te Ryski, za bardzo się dałeś utożsamić proszę ja ciebie z tym takim co się ciągnie za tym. Ty nie zasłużyłeś, takie jest moje zdanie.
Zasłużyłem na to ?
Nie. Ty nie zasłużyłeś, żeby Cię kurwa tak jebać kurwa, tak samo jak mówią w Wałbrzychu, że ja zjebałem koszykówkę. Ja wyjebałem Górnika Wałbrzych w koszykówce.
Gdyby nie Ty to nie było by nic.
Ale Ty, ale co mam zrobić, udaje, że nie słyszę kurwa nie. Przyjaciołom.
Dla mnie jest przykre tylko to, że tak jak powiedziałeś 2002.
Ale ja to powiedziałem wczoraj na spotkaniu, no że trzeba taką retorykę ostrą, słuchajcie jeżeli chcecie mówić o Lubińskim, to mówcie, cztery lata pracował w radzie czy nie pracował, co zrobił dla sportu i wy to mówcie, jeżeli chcecie mówić o Nowaku co zrobił jak promował to mówcie, ale jak mówicie o Rosiaku to pamiętajcie jedno to jest ten Rosiak dzięki któremu, Piotrek Kruczkowski został, to było przy Marku, kurwa to siedemdziesiąt osób słyszało, to jest ten Rosiak, który był wiceprezydentem i to był ten Rosiak z którym zarządzałem przez jakiś tam krótki okres, byłem zastępcom i Lonek był. To uważajcie.
Tym bardziej Alicja tak miedzy nami.
O Alicji, ja tym bardziej się nie odzywałem. Mówiłem proszę ja Ciebie o tobie bo z tobą współpracowałem i tyle no.
A ta współpraca była super tak między nami.
A i gdzieś poszedłeś, marzenie Twoje to te starostwo zasrane. Trzeba o Mirku powiedzieć było kurwa ok. usiądźmy i idę w poniedziałek idę, bo się źle czuje i idę do tego szpitala. I wystarczyło, że wyciągasz to i w poniedziałek nic nie piszemy, tylko się ugadujemy kurwa na 100%. Byłbyś wicestarostą kurwa, miałbyś rade, po prostu byśmy w to poszli. A On chuj Lubiński po prostu, Mirek Lubiński potrzebował cię do jednego dzwoni telefon
To będzie tym radnym czy nie?
No wiesz muszą pospadać inni. Za kogo on wchodzi? Za Głoda… Wejdzie bo on nie przyjmie mandatu. On by chciał wszystko, u nas też niektórzy zwariowali, kurwa chcieliby mieć zarząd osiemnastoosobowy w powiecie.
A ta jedenastka nic nie dostanie?
Myśmy im (SLD) dali kurwa starostwo, ja przez to nie mogę spać. Mogłem im dać wicestarosto, a z Tobą kurwa jak byś skumał to co chciałem ci powiedzieć był byś wicestarostą, byśmy to sobie wszystko poukładali, a oni by pracowali kurwa. Przecież dla mnie budowanie SLD w układzie moich na przykład perspektyw wyborczych do parlamentu. Na chuj mi to potrzebne, na co kurwa mam im to dawać? Po co kurwa.
To są Twoi rywale.
Konkurenci. Mogłem tego nie budować, mogłem to robić z wami.
Ale masz moralnego kaca? Tak szczerze?
To znaczy, ja mam tak mi było przykro, z jednej strony mówię determinacja, żeby obronić kurwa ratusz, przykro mi było, ze PiS za to co dostał, jebała nas na każdym kroku kurwa ta Zalewska nawet w tym dniu wyborczym, ze taki Wiązowski, któremu kurwa chcieliśmy rękę podać bo tam ma jakieś problemy, to on chuj przychodzi i kąsa. To, że kąsa to chuj mu w dupę i to jest Dyduch. Został wydymany w zarządzie chyba nie będzie i będzie fikał to w ryj dostanie i tak będzie fikał. Proszę ja Ciebie i rzecz jest w tym, że ta, te kurwa zdeterminowanie, aby obronić ten ratusz doprowadził do takiej sytuacji. Bo szkoda mi Gutka. Co by o Gutku nie powiedzieć, to jest zasób kurwa wiedzy, jasne, ze w kontaktach ludzkich ma deficyt, ze tak powiem. Nie .. jest taki nerwowy, kurwa fuknie, ja też na nich fukam. Oni wiedzą, ze ja se mogę fukać. Wiesz generalnie są ludzie, którzy go uwielbiają, ale są ludzie którzy kurwa patrzeć na niego nie mogą. I oddaje to kurwa Ławskiemu, który tak de facto jakby nic nie dostał to by go nie było. Politycznie by go zajebali i koniec nie. I tak to wygląda proszę ja Ciebie. Ja gadam z Kruczkiem, jesteśmy w kontakcie. Kruczek powie i jest ok. Ja dzisiaj wyjeżdżam i wracam dopiero w środę w nocy. Ale jak się spotkamy to ja powiem Piotrek, albo dzisiaj ale w perspektywie bo teraz chujów nie będziemy z siebie robić.
A jeżeli Piotrek powie ok, to pójdziemy step po stepie i tyle i trzeba będzie wzmocnić koalicje i tyle. Tylko 18 trzeba uzbierać tak?
W powiecie, żeby wyrzucić starostę?
Ja nie wiem
Nie mogliśmy o tym w sobotę rozmawiać, wy macie zdolność koalicyjną.
Bo ja jestem ciągle uczciwym Longinem Rosiakiem rozumiesz? Skoro ja rozmawiałem z nimi w sobotę
Ale oni zadzwonili do mnie w piątek, że możemy na poważnie z tym PiS-em
Ty jesteś politykiem ?
A wiesz co się liczy w polityce? Skuteczność
Ty wiesz, ze to nie jest PiS, to nie jest SLD, to jest gdzieś indziej punkt, wiesz o tym, czy nie?
PiS i SLD mogą sobie popierać, rozumiesz.
Tak mi się wydaje, wizerunkowo, w mojej ocenie tam jest piątka, która może siedzieć w domu. Albo może się przespacerować
KONIEC