Dzierżoniów: Pani prokurator już dziękujemy

Sprawa seks afery z Bielawy odbiła się szerokim echem w całej Polsce. Prasa pisała o tej sprawie różnie, najpierw komentarze były takie, że biedna kobieta została wykorzystana. Jednak po pewnym czasie sprawa przestała być już tak jednoznaczna. Szczególnie po wizytach dziennikarzy w Bielawie i rozmowy z „pokrzywdzoną”. Okazało się jednak, że ta „pokrzywdzona” skrzywdziła niewinnych ludzi i to skrzywdziła ich bardzo. Można powiedzieć na całe życie i nie tylko ich ale całe rodziny. Czy zdołała by tego dokonać sama?

Odpowiedz na to pytanie jest właściwie trywialna i nie chodzi tu o pomoc reżimowego „Tygodnika Dzierżoniowskiego”, który też przypisywał winę pomówionym ale o organy ścigania. Szczególnie Prokuraturę Rejonową w Dzierżoniowie, która to prokuratura w zaparte szła do samego końca. Do samego końca nie chciała przyznać się do swojego tragicznego i ogromnego błędu, błędu który spowodował, że niewinni ludzie wylądowali w areszcie z piętnem gwałcicieli. To musiał być szok nie tylko dla nich samych czy rodzin. To była totalna kompromitacja prokuratury, która chyba nawet teraz nie jest w stanie przyznać się do błędów.

Ale nie o same błędy tu chodzi, ale też nieludzkie postępowanie. Jak wiemy z relacji jednego z pomówionych mężczyzn Pani prokurator, proponowała mu zwolnienie z aresztu w zamian za przyznanie się do winy. Dodać należy, że chodziło o zwolnienie z aresztu na święta Bożego Narodzenia. Jednak ten zabieg godny służb specjalnych z poprzedniej epoki się nie powiódł. W efekcie wszystkich tych „zabiegów”, wszyscy oskarżeni zostali uniewinnieni a Prokuratura Rejonowa w Dzierżoniowie skompromitowała się w sposób tak znaczny, że zmiany personalne są wręcz konieczne.

Nie chodzi tu tylko o nieudolną prokurator Panią Elżbietę Smolny, która sprawą zajmowała się od samego początku. Zresztą Pani prokurator na swoim koncie ma inne kompromitacje.

Pani prokurator Elżbiecie Smolnej, życzymy dobrego samopoczucia, o mały włos nie wsadziła Pani do więzienia niewinnych ludzi. Ludzi którzy kilka lat spędzili aby udowodnić swoją niewinność, choć to Pani miała udowodnić ich winę. Te rodziny nie zapomną tego jaki koszmar wniosła Pani w ich normalne spokojne życie, tego nie powinny zapomnieć także mieszkańcy naszego miasta i okolic. Pani natomiast powinna codziennie przed praca oglądać materiał filmowy jaki ukazał się na antenie TVP INFO aby zrozumieć swój błąd. Jeśli nie rozważa Pani zmiany zawodu to mamy nadzieję, że będzie się Pani zajmować teraz pijanymi rowerzystami, im Pani krzywdy raczej nie zrobi. Dla dobra wymiaru sprawiedliwości i lokalnej społeczności może warto się chwilę zastanowić nad ideą jak winna przyświecać pracy prokuratora…. bo wygląda na to, że tzw. WYNIKI i statystyka przesłaniają rzetelność i słuszność postępowania.

"Seks afera"