Była dyrektorka gimnazjum nr 3 uniewinniona przez sąd

Ewelina G., była dyrektorka gimnazjum nr 3 we Wrocławiu, została uniewinniona w procesie dotyczącym śmiertelnego porażenia prądem 14-letniego Filipa na szkolnym boisku. Sąd uniewinnił także pracownika pogotowia energetycznego Zygmunta L., a wobec policjanta Krzysztofa C. postępowanie umorzył warunkowo na dwa lata.

Proces przed wrocławskim sądem dotyczył wydarzeń sprzed czterech lat. 14-letni Filip grał z kolegami w piłkę na boisku Gimnazjum nr 3 we Wrocławiu. Gdy piłka wyleciała za ogrodzenie, Filip, żeby skrócić sobie drogę, wskoczył na mur. Chwycił się metalowej siatki zamocowanej na nim, a drugą ręką obręczy kosza do koszykówki. Wtedy śmiertelnie poraził go prąd. Według ustaleń prokuratury już wcześniej dochodziło do przypadków porażenia prądem uczniów. Szkolna woźna zeznała, że informowała o tym dyrektorkę, ale ta nic nie zrobiła.

Po tragedii okazało się także, że kilkanaście dni wcześniej, prąd lekko poraził inne chłopca. Jego matka zawiadomiła o tym policjanta Krzysztofa C., dyżurnego w komisariacie na Rakowcu, oraz Zygmunta L., pracownika pogotowia energetycznego. Oni także nie zareagowali na niebezpieczeństwo.

W październiku 2008 roku sąd rejonowy uznał wszystkich oskarżonych za winnych i skazał Ewelinę G. na rok i trzy miesiące więzienia w zawieszeniu na trzy lata, a Krzysztofa C. i Zygmunta L. na rok w zawieszeniu na trzy lata. Jednak w marcu 2010 roku sąd okręgowy uchylił ten wyrok. Uniewinniające wyroki, które zapadły dziś, zakończyły drugi proces w tej sprawie.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *