Komornik skazany na osiem miesięcy więzienia

W Szczytnie gospodarstwo rolne warte 230 tys. zł zostało sprzedane na licytacji komorniczej za 50 tys. zł. Rzeczoznawca nieruchomość zabudowaną policzył jak niezabudowaną. Sąd Rejonowy w Olsztynie skazał komornika i rzeczoznawcę na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Uznał ich winnymi niedopełnienia obowiązków i poświadczenia nieprawdy w operacie szacunkowym nieruchomości przeznaczonej do licytacji. Operat opisywał nieruchomość niezabudowaną, a sprzedana została nieruchomość zabudowana budynkami mieszkalnymi i gospodarczymi.

Jak podkreślił sędzia, rzeczoznawca nie skorygował opisu, nawet gdy przyjechał do dłużników i widział, że na działce stoi dom, stajnia, chlew, garaż i obora. Komornik z kolei przyjął operat wykonany przez biegłego rzeczoznawcę, nie weryfikując go. W ocenie sądu działał na szkodę dłużników oraz interesu publicznego.

– Nie ma nigdzie powiedziane, w jaki sposób komornik ma weryfikować operat. Na pewno, gdyby komornik był na miejscu oględzin, można by uniknąć takich nieprawidłowości. Jednak taki obowiązek nie wynika z żadnego przepisu – mówi Andrzej Kulągowski, prezes Krajowej Rady Komorniczej.

Sprawa dotyczyła nieruchomości należących do rodziny Drężków: gospodarstwa rolnego i siedliska w Rozogach koło Szczytna. Według oskarżyciela, biegły rzeczoznawca majątkowy Waldemar S., opisał gospodarstwo bez oglądania go, tylko na podstawie wypisów z ksiąg wieczystych, w których było ono opisane jako niezabudowane. W ten sposób zaniżył wartość nieruchomości wystawionej do licytacji o 180 tys. zł. Także dłużnicy nie postępowali prawidłowo, bo – choć mieli do tego prawo – nie odwoływali się od decyzji dla nich niekorzystnych. Jak zaznaczył sędzia, mogli oni nie znać przepisów, a ich błędy nie mogą być wytłumaczeniem dla błędów oskarżonych.

– Na rachunki licytacji i licytację przysługuje skarga. Na przybicie również. Brak jakichkolwiek działań dłużnika nie może być poczytywany na jego korzyść – polemizuje z wyrokiem Andrzej Kulągowski.

To nie pierwsza sprawa wytoczona przeciwko skazanym.

– Komornik Piotr K. jest zawieszony od 2007 roku decyzją ministra sprawiedliwości w związku ze skierowaniem wniosku o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego – mówi Cezary Kalinowski, przewodniczący Rady Izby Komorniczej w Białymstoku.

Przeciwko skazanym trwa postępowanie przed Sądem Rejonowym w Nidzicy. Biegły jest oskarżony o nierzetelne operaty, a komornik o brak nadzoru.

gazetaprawna.pl

 1. Witam. Zlozylem wniosek o podzial majatku w sadzie w Boleslawcu.
  Sad powolal pierwsza biegla sadowa ktora wycenila dom na sume 350 000,-zl.Pani ex zakwestjonowala wycene pierwszej bieglej.Powolala na swoj koszt drugiego bieglego Pana Jerzego. K.z Jeleniej Gory.Okazuje sie ze Pan Biegly Jerzy. K. wycenia moj dom na 212 600 ,-zl.Oczywiscie sad w Boleslawcu przyznal ten dom Pani ex.Zlozylem apelacje w sadzie apelacyjnym w Jeleniej Gorze .Wycena bieglego Jerzego.K. stracila waznosc po 12 miesiacach.Sedzia sadu w Jeleniej Gorze postanowila zrobic aktualizacje wycceny .Sedzia zleca temu samemu bieglrmu Jerzemu .K.zrobienie aktualizacii.Pan biegly wycenia ten dom na sume 223 400,-zl.Sad apelacyjny przyznaje dom Pani ex.Oczywiscie moj adwokat kwestjonuje ta wycene i aktualizacje.Na ostatnia sprawe sad w Jeleniej Gorze wzywa bieglego Jerzego .K.Biegly zeznaje pod przysiega.Sad dal wiare bieglemu.Po przegranej sprawie zlecam firmie detektywistycznej ustalenie tych domow i zrobienie materialu dowodowego domow porownanych z moim w 2010 rok i 2012 roku przez bieglego sadowego.W dwoch wycenach biegly sadowy porownal moj dom z 22 domami.Okazuje sie ze z 22 domow tylko jeden jest porownywalny.Ten biegly porownal moj dom do domow z 1835 r,1844 r do gospodarst rolnych gdzie w cene zakupu tego gospodarstwa byly wliczone np:10 hektarow pastwisk.Moj adwokat zlozyl zawiadomienie do prokuratory.Prokuratora umarza ta sprawe.Adwokat moj zlozyl zazalenie do sadu na prokuratore.Sprawa niedlugo.Co moge w tej sprawie jeszcze zrobic?Przectawiam link listu do Gowina:
  http://www.aferyprawa.eu/Wyceny/Jelenia-Gora-Rzeczoznawca-Sadowy-Jerzy-Karpinski-dopuscil-sie-przestepstwa-przy-wydaniu
  Sprawa jest medialna opisywana w gazetach.Prokurator jest uparty jak pojazd Crystusa !!!!Prosze o rady na mojego emaila : schpiza90@wp.pl
  Pozdrawiam dziekuje za rade.Jednego jestem pewny ze nie podaruje temu bieglemu sadowemu z Jeleniej Gory.C.D.N

 2. Witam. Zlozylem wniosek o podzial majatku w sadzie w Boleslawcu.Sad powolal pierwsza biegla sadowa ktora wycenila dom na sume 350 000,-zl.Pani ex zakwestjonowala wycene pierwszej bieglej.Powolala na swoj koszt drugiego bieglego Pana Jerzego. K.z Jeleniej Gory.Okazuje sie ze Pan Biegly Jerzy. K. wycenia moj dom na 212 600 ,-zl.Oczywiscie sad w Boleslawcu przyznal ten dom Pani ex.Zlozylem apelacje w sadzie apelacyjnym w Jeleniej Gorze .Wycena bieglego Jerzego.K. stracila waznosc po 12 miesiacach.Sedzia sadu w Jeleniej Gorze postanowila zrobic aktualizacje wycceny .Sedzia zleca temu samemu bieglrmu Jerzemu .K.zrobienie aktualizacii.Pan biegly wycenia ten dom na sume 223 400,-zl.Sad apelacyjny przyznaje dom Pani ex.Oczywiscie moj adwokat kwestjonuje ta wycene i aktualizacje.Na ostatnia sprawe sad w Jeleniej Gorze wzywa bieglego Jerzego .K.Biegly zeznaje pod przysiega.Sad dal wiare bieglemu.Po przegranej sprawie zlecam firmie detektywistycznej ustalenie tych domow i zrobienie materialu dowodowego domow porownanych z moim w 2010 rok i 2012 roku przez bieglego sadowego.W dwoch wycenach biegly sadowy porownal moj dom z 22 domami.Okazuje sie ze z 22 domow tylko jeden jest porownywalny.Ten biegly porownal moj dom do domow z 1835 r,1844 r do gospodarst rolnych gdzie w cene zakupu tego gospodarstwa byly wliczone np:10 hektarow pastwisk.Moj adwokat zlozyl zawiadomienie do prokuratory.Prokuratora umarza ta sprawe.Adwokat moj zlozyl zazalenie do sadu na prokuratore.Sprawa niedlugo.Co moge w tej sprawie jeszcze zrobic?Przectawiam link listu do Gowina:
  http://www.aferyprawa.eu/Wyceny/Jelenia-Gora-Rzeczoznawca-Sadowy-Jerzy-Karpinski-dopuscil-sie-przestepstwa-przy-wydaniu
  Sprawa jest medialna opisywana w gazetach.Prokurator jest uparty jak pojazd Crystusa !!!!Prosze o rady na mojego emaila : schpiza90@wp.pl
  Pozdrawiam dziekuje za rade.Jednego jestem pewny ze nie podaruje temu bieglemu sadowemu z Jeleniej Gory.C.D.N

 3. Witam .Chcialbym ostrzec przed SKORUMPOWANYM OSZUSTEM bieglym sadowym z Jeleniej Gory jerzym karpinskim ktory oszukal mnie na wycenie mojego nowego domu .Ten OSZUST zanizyl wartosc domu o 50 %.Ten OSZUST porownal moj dom do domow z XVIII wieku.
  Zachecam do strony:
  https://www.facebook.com/groups/184006265083523/
  http://fundacja.lexnostra.pl/index.php/wiadomosci/interwencje/205-biegly-rzeczoznawca-pozbawil-go-majatku
  Jerzy Karpiński – Sekretarz w Karkonoskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych Jelenia Góra – Wałbrzych
  http://3obieg.pl/biegly-zly
  http://fundacja.lexnostra.pl/index.php/wiadomosci/interwencje/205-biegly-rzeczoznawca-pozbawil-go-majatku
  http://wgospodarce.pl/opinie/7986-fundacja-lex-nostra-biegly-rzeczoznawca-pozbawia-czlowieka-majatku

 4. Dotyczy bieglego sadowego z Jeleniej Gory „jerzego karpinskiego ” !
  Firma PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE KON BUD JERZY KARPIŃSKI
  Status Podmiot aktywny
  Adres rejestrowy ul. Szafirowa 13
  58-560 Jelenia Góra, dolnośląskie
  Jerzy Karpiński
  Miasto: Jelenia Góra
  tel. (75) 767-64-35
  tel. kom. 604-21-88-90
  p.w.konbud@neostrada.pl
  p.w.konbud@onet.eu
  To „OSZUST ”
  SKANDAL!
  Biegły rzeczoznawca pozbawił go majątku
  http://pressmix.eu/index.php/2013/10/29/skandal-biegly-rzeczoznawca-pozbawil-go-majatku/
  Polska Rzeczpospolita Korupcyjna: Biedrzyński, na drzewo !
  Agencja nieruchomości Jelenia Góra KARPIŃSKI JERZY
  WŁADZE KARKONOSKIEGO STOWARZYSZENIA
  RZECZOZNAWCÓW MAJĄTKOWYCH
  Zarząd Sekretarz Jerzy KARPIŃSKI
  Przypomnijmy. Bogusława Biedrzyńskiego i Anna Luberde .
  Jerzy Karpiński, biegły sądowy z zakresu budownictwa (Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze) ponad wszelką wątpliwość zaniżył wartość domu stanowiącego współwłasności byłego już małżeństwa Bogusława Biedrzyńskiego i Anny Luberdy.
  Czy opinia biegłego może być sprzeczna z faktami i ze zdrowym rozsądkiem, a mimo to stanowić podstawę sądowego wyroku? Na to pytanie znamy już odpowiedź – jest ona niestety twierdząca. Jednak to, że biegły sądowy może dowolnie snuć wymysły zza biurka bez jakichkolwiek konsekwencji wydaje się być nowym odkryciem naszego prawa. Mniej więcej o połowę.
  Dodajmy, że Jerzy Karpiński prowadzi działalność w zakresie związanym m.in. z pośrednictwem w obrocie nieruchomościami od czerwca 1993 roku (21 lat!!!) – NIP: 6110111206.
  http://3obieg.pl/polska-rzeczpospolita-korupcyjna-biedrzynski-na-drzewo
  http://3obieg.pl/piata-prawda-sprawiedliwosci

 5. Pełne uznanie dla Waszej akcji, tylko jedno ale nie postępujcie tak jak to zroibli Wasi poprzednicy obrastając w pif3ra wypieli się na tych co ich wysforowali.Jestem byłym działaczem Solidarności w strukturach PKP , obecnie emeryt, zakładałem związek w swojej jednostce w latach 80-tych i to co widziałem woła o pomstę.Walka o stołki zaślepiła całą idee jaką kierował się zwykły robotnik. Działacze związkowi nie patrząc na dobro zakładu i załogi łącznie z prezesami doprowadzili do upadku wielu zakładf3w na PKP za intratne stanowiska w radach nadzorczych i zarządach, unikajcie tych działaczy o niespełnionych ambicjach a czyhających na następny kęs Polskiego tortu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *