Adwokat Szymon Matusiak ze Szczecina lubi sobie pożartować ….

Otrzymaliśmy od naszych czytelników, sygnał o adwokacie „żartownisiu” ze Szczecina. Informacja była tak szokująca, iż na pierwszy rzut oka wydawała się niewiarygodna. Jednak po szybkim sprawdzeniu profili FB mecenasa Szymona Matusika ze Szczecina byliśmy bardzo zaskoczeni i zniesmaczeni. Właściwie bez komentarza przedstawiamy „żarty” adwokata Matusiaka, prezentowane na oficjalnym i publicznym profilu. Ocenicie je Państwo sami. Ale bez wątpienia nie tylko są to niesmaczne „żarty” są wręcz chamskie. Zaraz po powiadomieniu rzecznika prasowego ORA w Szczecinie profil został zablokowany. Jednak przez wiele miesięcy publiczność mogła podziwiać poczucie humoru adwokata Szymona Matusiaka.

matusiak_fb_00 matusiak_fb_01 matusiak_fb_02 matusiak_fb_03 matusiak_fb_04 matusiak_fb_05

Pomimo wielokrotnych prób nie udało się nam uzyskać komentarza adwokata Szymona Matusiaka ze Szczecina.
Czekamy natomiast na stanowisko rzecznika prasowego ORA w Szczecinie.

AKTUALIZACJA: 20-04-2015
Otrzymaliśmy informację od rzecznika prasowego ORA w Szczecinie, iż sprawa została skierowana do rzecznika odpowiedzialności dyscyplinarnej ORA w Szczecinie. O sprawie będziemy informować. Docierają do nas kolejne sygnały, dotyczące niezgodnie z prawem działania adwokata Szymona Matusiaka.

LC

8 komentarz do “Adwokat Szymon Matusiak ze Szczecina lubi sobie pożartować ….

 1. Zarzuty dla adwokata Krzysztofa G. z Kołobrzegu: naruszenie Ustawy z dnia 26 maja 1982 r. Prawo o adwokaturze: art. 5 – ślubowania adwokackiego, art. 25 ust. 3, art. 80 w związku z § 1. 2, §1. 3, § 2, § 4, § 6, § 7, § 8, § 11, § 14, § 23, § 23b. 5, § 35, § 43, § 49, § 50.1 i § 51 Zbioru Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu uchwalonego przez NRA dnia 10 października 1998 r., naruszenie art. 354 § 1 i 355 § 2 k.c. – wzorca należytej staranności zawodowej, naruszenie art. 89 § 1 i art. 91 k.p.c., naruszenie art. 233 § 1 i 296 k.k., wyrządzenie znacznej szkody majątkowej oraz ukrywanie dochodu.
  Zarzuty dla Zastępcy RD ORA w Szczecinie: naruszenie Regulaminu RD: § 3, § 9, § 11.1, § 20, § 12.1, naruszenie Kodeksu etyki adwokackiej – § 5, naruszenie Prawa o adwokaturze – art. 95l. 1, naruszenie art. 170 § 3. k.p.k., manipulacja protokołem z zeznań pokrzywdzonych (konfrontacja oficjalnego nagrania audio z zapisem papierowym).
  O przekazanie skargi na adwokata z ORA w Koszalinie, która uznała skargę za bezzasadną (skarżony adwokat był też zastępcą RD i wg tej ORA nie dopuścił się żadnych zaniedbań – decyzja oparta na wyjaśnieniach adwokata) do innej terytorialnie ORA stoczyliśmy roczną batalię z NRA.
  Postępowanie wyjaśniające po dwóch latach zostało umorzone.
  Finał odwołania od umorzenia postępowania wniesiony do SD w Szczecinie: Reasumując stwierdza się, że po wnikliwej analizie akt sprawy oraz akt sądowych, stosując przywołaną powyżej zasadę, nakazując tłumaczyć wątpliwości na korzyść oskarżonego sąd dyscyplinarny orzekł jak w sentencji – zaskarżone postanowienie utrzymać w mocy. Adwokat jest niewinny.
  Co na to wszystko NRA, ano nic.
  Pełny tekst odwołania na stronie barwy bezprawia.

 2. Adwokat hehe z niego to adwokat jak jego suchary.
  Sprawy też prowadzi na swoim poziomie. Ulubiony tekst pana Sz. To ” nie wiem „

 3. Temu pa. M…….. Szymona…….to najlepiej wychodzą imprezki ha ha ha ha nic dodać nic ująć.. ha…….m nić więcej…..Sprawy prowadzi??????jak D..

 4. Adwokat wiecznie spóźniony. Potrafi przyjechać na sprawę z półgodzinnym opóźnieniem i twierdzić że nic się nie stało. To tego tłumacząc się jak dziecko. Dobry to on jest ale chyba w bajerowaniu i niczym więcej.

 5. Pingback: Z numeru telefonu zarejestrowanego na adwokata Szymona Matusiaka do jego byłego klienta wysłane były pogróżki !!! | bezprawie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *